Mutlu ve Güvenli gida

Ev » Helva Antep Fıstıklı 700gr

Royal Family Helva Antep Fıstıklı 700gr

Helva, Arap ülkelerine yayılmış ana yemeklerden biridir ve bu harika yiyecek türünden arındırılmış bir kahvaltı veya akşam yemeği masasına nadiren rastlarsınız. Çocukluğumuzdan beri tahinin tatlılığını severek büyüdük, bu yüzden annelerimiz okula giderken yanımızda götürdüğümüz bir yiyecek olarak bizim için koyar ve teneffüste, kendine özgü tadıyla zenginleştirilerek yeriz.
Helva, lezzetli tadına ek olarak, küçük çocuklar ve yaşlılar için yemeyi kolaylaştıran kırılganlığı ile karakterizedir. Helva, asla bozulmaması ile karakterize edilir, ancak bileşenlerinin akmasını önlemek için yazın buzdolabına koymak tercih edilir
Helva, şekere (glikoz) ek olarak öğütülmüş susam tohumlarının karışımından oluşur ve buna antep fıstığı, ceviz gibi fındıklar da eklenebilir ve bazen de kakao eklenir. Helva hazırlama yöntemi zor değildir ve ev hanımı evinde yapabilir:
1- Bir kaseye iki su bardağı şeker ve iki su bardağı süt tozunu koyun ve karışana kadar karıştırın. 2- Şeker sütün içinde eridikten sonra içerisine bir tatlı kaşığı vanilyayı koyup karıştırıyoruz. 3- Daha sonra sıvı tahini ilave edin ve hamur toparlanana kadar malzemeleri yoğurun. 4- Hamuru plastik bir kutuya koyun, bir kaşıkla bastırın ve ardından fındıklarla süsleyin.
5-Ardından üç saat buzdolabına kaldırıyoruz ve ardından helva yemeye hazır. 1- Antioksidan içerdiği için başta kolon ve cilt kanseri olmak üzere kanserlere karşı korur. 2- Halawa tahin, emziren bir kadın için canlılık açısından faydalıdır.
3- Kasları güçlendirmenin yanı sıra vücuda enerji, aktivite ve canlılık verir. 4- Sindirim sisteminin temizlenmesine, bağırsak solucanlarının yok edilmesine ve vücut dışına atılmasına katkı sağlar. 5- Cildi korur, yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını geciktirir, cildi nemlendirir. 6- Vücuttaki hücre ve dokuların fonksiyonlarını uyarır ve aktive eder. 7- Vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıda bulunur, viral ve bakteriyel hastalıklara karşı direnç kazanmasını sağlar. 8- Kan dolaşımının canlanmasına katkı sağlar ve bu nedenle doktorlar, kan dolaşımı zayıf olan kişilerin kullanmasını tavsiye eder.
9- Damarları ve kılcal damarları beslediği için insanları kan pıhtılarından korur.


10-Vücuttaki kolesterolü düşürmeye katkıda bulunur, bu da aterosklerotik hastalıklardan korunmaya yol açar. Böylece helvanın Arap evlerinin sofralarında pek çok hatırası olduğunu, tüm Arap ülkelerine yayılmış geleneksel bir lezzet olmasının yanı sıra vücuda fayda sağlayan, bağışıklık kazanmasına ve birçok hastalıktan korunmasına katkı sağladığını ve yaşlanmaya karşı koruduğunu görüyoruz.
brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand

Bize Ulaşın

Sorunuz varsa bizimle iletişime geçin

Adresimiz:

Sarıibrahimli Mah. Kızılyaka KM Evl, 33/A, Akdeniz / Mersin