Mutlu ve Güvenli gida

Ev » Sızma zeytinyağı 1LT

Aile Gıda Sızma zeytinyağı 1LT

Soğuk sıkım sızma zeytinyağı tamamen doğal ve katkısız şekilde üretilmiş, el değmeden titizlikle şişelenmiştir. Organik zeytinyağı üretimini için kurucu unsur organik zeytindir. Bu zeytinin elde edildiği ağaçlarda şu ilkelere sadıktır
Bu ilkelere sadık kalınarak yetiştirilen bir zeytin ağacından organik zeytinyağı alınmıştır. Zeytin ağaçlarından toplanan meyveler zeytinyağı üretiminin en önemli aşamasıdır. Çünkü bu meyvenin kalitesi yağın da kalitesini belirler.
Hasat döneminde zeytinler toplanır. Toplanan zeytinler en kısa sürede işlenir
İlk olarak toplanan zeytinler temizlenir ve içindeki yabancı maddeler ile yaprak, dal gibi diğer maddeler ayrılır. Sonrasında kırma işlemine başlanır. Kırma işlemi metal kazanlarda yapılır.
Kırma işlemi metal kullanıldığı için zeytinyağının rengi daha yeşil oluyor. Kırma işleminde yağ zerrecikleri de ortaya çıkar. Bu işleme devam edildikçe zeytin akışkan bir hal almaya başlar.
İkinci adım ise yoğurma işlemidir. Zeytin iyice ezilerek hamur haline getirilir. Böylece akışkanlığı artar.
Zeytinler dik şekilde sıralanan silindir taşlar arasında ezilir. Bu yöntemle soğuk sıkım zeytinyağı yapılır. Hamurlaştırma işlemi modern yöntemlerde kapalı kazanlarda yapılır.
İşte tam bu aşamada soğuk sıkım kavramı devreye girer. zeytinlerin sıcaklığı 27 derece altında soğuk sıkım zeytinyağı elde edilir. Zeytinyağı hamurlaştıktan sonra beklenirse yağ üste çıkar ve su, posa alta iner. Üstteki alınan yağ soğuk sıkımdır. Mutlu Ailenin Zeytinyağı yapımında son aşama filtrelemedir. Bu işlemle zeytinyağının içinde posa kalmadan duru bir görünüm kazanması amaçlanır. Bir nevi süzme işlemidir. Laboratuar ve tadım aşamasından sonra ayrık zeytinyağı kullanıma hazırdır.
brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand

Bize Ulaşın

Sorunuz varsa bizimle iletişime geçin

Adresimiz:

Sarıibrahimli Mah. Kızılyaka KM Evl, 33/A, Akdeniz / Mersin