Mutlu ve Güvenli gida

Ev » Susam ezmesi Tahin 500gr

Aile Gıda Susam ezmesi Tahini 500gr

Doğu mutfağının en ünlü malzemelerinden biri olan susamlı tahin, birçok yemeğin içinde yer alır ve ona asla unutulmayacak harika bir lezzet verir. Amerikan Gıda Otoritesi tarafından hazırlanan bir rapor, iki yemek kaşığı susam tahininin 178 kaloriye eşit olduğunu, altı gram karbonhidrat, beş gram protein ve on altı gram yağ içerdiğini belirtti
İki süspansiyonu vücudun kalsiyum ihtiyacının %12'sini, fosforun %22'sini, tiamin'in %30'unu, demirin %14'ünü ve magnezyumun %24'ünü karşıladığı için vücudun ihtiyaçlarını birçok yönden karşılar.
Susamlı tahin hazırlama süreci karmaşık değildir, bir ev hanımı yapabilir ve susamlı tahin aşağıdaki adımlarla yapılır:
1- Beyaz susam, nemi kuruyup altın rengi alana kadar kısık ateşte kavrulur.
2- Kavrulduktan sonra susam sıkılır ve böylece lezzetli tahin kullanıma hazır hale gelir.
Susamlı tahinin faydaları: Susamlı tahin, ana maddesi olan serge yağı ile insan vücuduna pek çok fayda sağlar: 1- Kanseri önler. 2- Demir hastalıkları için bir tedavi, iki büyük kaşık susam tahin eklem ağrılarını büyük ölçüde giderir.
3- Kemik sağlığına faydalı bir oranda magnezyum içerdiğinden kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur ve kırılganlıklarını azaltır. 4- Demir eksikliği ile mücadele eden susamlı tahin, yüksek oranda demir içermesi nedeniyle genel olarak insanlara, özelde ise hamile kadınlara fayda sağlar. 5- Karaciğer, tiamin açısından zengin olduğu için toksinlerden kurtulur.
6- İki temel elementi içerdiği için insanı pıhtılardan ve aterosklerotik hastalıklardan korur: sesamin ve sesamolin. 7- En önemlisi yanıkları tedavi etmek ve cildi eski haline getirmek..Yanık oluşur oluşmaz etkilenen bölgeye ince bir tabaka susamlı tahin sürüyoruz.İnşallah çıbanlar çıkmaz tahin yağıyla birlikte anestezi görevi görecek, ağrı kaybolacak, cilt iyileşecek ve yara izi görünmeyecektir.
8- Susamlı tahin protein içerdiği için kasların sağlığını ve güvenliğini korur, yeniden yapılandırır. 9- Vücuttaki sıvı eksikliğinden veya demir ve mineral eksikliğinden kaynaklanan dudak çatlaklarının tedavisine katkıda bulunur. 10- Diş etlerini susam ezmesi ile yağlayıp tamamen iyileşene kadar bu işlemi tekrarlayarak diş etlerinin tedavisine hızlı ve etkili bir şekilde katkıda bulunun.
11- Apselerin iyileşmesine yardımcı olur.Bir parça pamuğun üzerine tahin koyularak apse üzerine sürülerek yapılır ve bu işlem hasta iyileşene kadar tekrarlanarak cerrahi müdahale ihtiyacı ortadan kalkar.
12- Sindirimi kolaylaştıran ve kişiyi uzun süre tok hissettiren lifler açısından zengin olduğu için insan ağırlığının ve fazlalığının azaltılmasına ve aşırı şişmanlığın önlenmesine katkıda bulunur.
13 -Susamlı tahin maskeleri yüze tazelik ve güzellik kazandırmaya, yüzü susuzluktan korumaya, nemli tutmaya, içindeki kusurları gizlemeye, yüzdeki kırışıkları gidermeye yardımcı olur.
brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand

Bize Ulaşın

Sorunuz varsa bizimle iletişime geçin

Adresimiz:

Sarıibrahimli Mah. Kızılyaka KM Evl, 33/A, Akdeniz / Mersin